Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór na seminarium językowe z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach cywilnych i gospodarczych (język angielski), 5-9.06.2017r., Zagrzeb (Chorwacja)

 

Uprzejmie informujemy, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, we współpracy z partnerami z Czech, Słowacji, Słowenii i Chorwacji, w ramach projektu współfinansowanego przez UE Training legal languages for effective functioning of judicial cooperation in EU", JUST/2014/JTRA/AG/EJTR/6762), organizuje seminarium językowe z zakresu specjalistycznego języka angielskiego w zakresie terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach cywilnych i gospodarczych.

Krajowa Szkoła dysponuje trzema miejscami na tym szkoleniu.

Cel seminarium i założenia programowe:

Celem seminarium jest podnoszenie kompetencji językowych uczestników w celu usprawnienia współpracy  i wymiany  informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Program (projekt)

Opis szkolenia

Termin i  miejsce seminarium:

5-9.06.2017,  Zagrzeb (Chorwacja)

Sygnatura:  M15/C/17

Język:  angielski

 

Zasady finansowania:

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP) zwróci uczestnikom koszty zakwaterowania  i wyżywienia poprzez wypłatę diet dziennych przewidzianych w projekcie oraz koszty transportu do kwoty 400 EUR – na zasadzie zwrotu realnie poniesionych i udokumentowanych kosztów podróży środkami transportu publicznego (podróż samochodem wymaga wskazania szczególnych powodów, dla których podróż środkami transportu publicznego nie była możliwa). Zwrot kosztów nastąpi po zakończeniu seminarium na podstawie list obecności i przedstawionej przez uczestników prawidłowo wypełnionej dokumentacji – zgodnie z wymogami projektu. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu  kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez KSSiP. Warunkiem uzyskania pełnego finansowania udziału w seminarium jest wzięcie udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych programem.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zaleca, aby uczestnicy szkoleń zagranicznych posiadali przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/).

UWAGA:

Zgodnie z zasadami zwrotu kosztów ustalonymi przez Komisje Europejską uczestnicy zamieszkujący lub pracujący w promieniu 100 km od miejsca szkolenia nie mają pokrywanych kosztów wyżywienia, zakwaterowania ani kosztów transportu i mogą wziąć udział w seminarium na własny koszt.

 

Zasady rekrutacji:

Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa
i Prokuratury
https://www.kssip.gov.pl/node/4016 - prosimy o uważne zapoznanie sięz jego treścią. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu będą miały osoby, które dotychczas nie uczestniczyły w szkoleniach językowych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium w terminie do dnia 20 kwietnia 2017 r. winny dokonać:

  1. rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP poprzez wpisanie na listę oczekujących (link bezpośredni do szkolenia: M15/C/17) - proces założenia konta na platformie szkoleniowej oraz zapisu na listę oczekujących na dane szkolenie opisany jest poniżej).) oraz
  2. przesłać wypełniony formularz aplikacyjny KSSiP na adres [email protected] . (formularz powinien zawierać motywację wskazującą w szczególności na dotychczasowy przebieg służby/pracy, osiągnięcia zawodowe, jak również spodziewane korzyści z uczestnictwa w szkoleniu międzynarodowym dla dalszego rozwoju zawodowego; WAŻNE: w temacie wiadomości należy wpisać sygnaturę szkolenia M15/C/17).

Wymogi:

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny KSSiP; formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego w formularzu jest obowiązkowe.
  3. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na seminarium.
  4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP bądź nie prześlą we wskazanym terminie niezbędnych formularzy, nie będą brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji.
  5. Osoby zakwalifikowane do udziału w seminarium zostaną poinformowane mailowo lub za pośrednictwem platformy internetowej najpóźniej do dnia 21 kwietnia 2017roku. Nieotrzymanie informacji we wskazanym terminie oznacza niezakwalifikowanie do udziału w seminarium. Osoby niezakwalifikowane umieszczane są na liście rezerwowej.

Aby dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP należy:

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe 2016”, gdzie zostało zamieszczone poszczególne szkolenia.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.

W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

 

 

Kalendarz Miedzynarodowych Wydarzeń Szkoleniowych 2017

Uprzejmie informujemy, iż na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w zakładce Współpraca Międzynarodowa dostępny jest Kalendarz Międzynarodowych Wydarzeń Szkoleniowych 2017. Kalendarz jest na bieżąco aktualizowany wraz z publikacją ogłoszeń o rekrutacji na stronie internetowej Krajowej Szkoły.

Data publikacji: 
2017-03-24 15:22
Data wytworzenia: 
2017-03-24 15:07
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2017-03-24 15:26
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak