Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium „ Ochrona ofiar przestępstw w świetle przepisów prawa europejskiego i prawa krajowego” 4-5 listopada 2014 roku, Kraków

Data szkolenia: 04-11-2014 - 05-11-2014
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Kraków
Grupa docelowa: sędziowie i prokuratorzy
Forma zajęć: seminarium i warsztaty

 

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy
ze Słowacką Akademią Sądownictwa prowadzi nabór na cykl seminariów międzynarodowych organizowanych w ramach projektu pt. „Wymiar sprawiedliwości a ochrona ofiar” (‘Judiciary and protection of victims’) realizowanego z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu unijnego „Criminal Justice Programme”.

Aktualnie trwa rekrutacja na trzecie seminarium organizowane w ramach ww. projketu, a poświęcone następującej tematyce:

Ochrona ofiar przestępstw w świetle
przepisów prawa europejskiego i prawa krajowego”

Termin seminarium nr 3:

4-5 listopada 2014 roku

Miejsce:             

Kraków

Język roboczy:

polski, słowacki

Sygnatura:

M27/C/14

Ilość miejsc:

20

Celem projektu, którego głównym koordynatorem jest  Słowacka Akademia Sądownictwa, jest organizacja 8 wydarzeń szkoleniowych w latach 2014-2015 adresowanych do sędziów i prokuratorów z państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Seminaria odbywać się będą naprzemiennie w Budapeszcie, w Omšenie (Słowacja), w Krakowie oraz w Kromeriz (Czechy).

Celem szkoleń jest praktyczne zaznajomienie uczestników z problematyką ochrony ofiar przestępstw oraz podniesienie kwalifikacji w zakresie stosowania instrumentów współpracy sądowej w sprawach karnych w celu skutecznej ochrony ofiar przestępstw w Unii Europejskiej.

Seminarium prowadzone będzie w języku polskim i słowackim z zapewnieniem tłumaczenia symultanicznego.

Zasady finansowania:

Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Organizator, Słowacka Akademia Sądownictwa, zapewnia zwrot kosztów biletu komunikacji publicznej (autobus, pociąg w klasie II)  na trasie przejazdu do Krakowa i z powrotem. Koszty podróży samochodem prywatnym będą refundowane do kwoty równowartości biletu kolejowego w klasie drugiej na trasie przejazdu do Krakowa i z powrotem. Podróż samochodem służbowym nie podlega refundacji zgodnie z zasadami finansowymi projektu.

Organizator seminarium zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas trwania seminarium.

Szczegóły organizacyjne dostępne są w formularzu aplikacyjnym.

Warunki uczestnictwa:

  1. Związek tematyki szkolenia z wykonywanymi czynnościami.
  2. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  3. KSSiP w porozumieniu z organizatorami seminarium podejmie ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium.

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a)      Przesłać poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w terminie do 9 października 2014 roku do godz. 14.00. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia M27/C/14.

b)      Dokonać zgłoszenia się na listę oczekujących za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia międzynarodowe”

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na wybrane seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.

 

  1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 12 października  2014r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2014-09-16 17:08
Data wytworzenia: 
2014-09-16 14:18
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-09-16 17:09
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc