Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium ERA nt.'Financial crimes: countering insider dealings and market manipulation'

Data szkolenia:

23-24 October 2014

Miejsce szkolenia:

Trewir

Grupa docelowa:

sędziowie i prokuratorzy

Forma zajęć:

seminarium

 

Tematyka szkolenia

Seminarium poświęcone będzie analizie obowiązujących w Unii Europejskiej regulacji prawnych w zakresie zwalczania przestępstw na rynkach finansowym i kapitałowym. Ponadto omawiana będzie kwestia egzekwowania ustawodawstwa karnego w zakresie nadużyć finansowych w oparciu o przykłady z orzecznictwa krajowego wybranych państw członkowskich oraz możliwości międzynarodowej współpracy sądowej w tym zakresie. Seminarium odbędzie się w języku angielskim i niemieckim.  


Kluczowe tematy seminarium:

  • techniki manipulacji na rynku i przegląd regulacji prawnych regulujących postępowanie w sprawach nadużyć finansowych;
  • wykrywanie i karanie przestępstw i nadużyć finansowych;
  • różnice między prawem administracyjnym a sankcjami prawa karnego;
  • nadużycie znaku handlowego i wykorzystanie zaawansowanych narzędzi technologicznych w handlu papierami wartościowymi (high-frequency trading);
  • rola sektora prywatnego.

 

Język roboczy: angielski i niemiecki

Organizator: Akademia Prawa Europejskiego (ERA)

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie www.era.int (zakładka upcoming events):

https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=3cf61b4e895451208e1d1c8802738b23cb45bf7100332871627639&_sprache=en&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=124756

Program seminarium: https://www.era.int/upload/dokumente/16360.pdf

Formularz aplikacyjny KSSiP do pobrania tutaj:

http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678

Zasady finansowania:

Organizatorzy ww. szkolenia (ERA) zapewniają wyżywienie na czas trwania seminarium zgodnie z jego programem oraz refundują koszty podróży do łącznej kwoty 400 euro (bilety uczestnicy wykupują we własnym zakresie, po czym otrzymują zwrot kosztów z ERA) oraz opłacają maksymalnie dwa noclegi do kwoty 90 EUR za nocleg.

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury pokrywa koszt opłaty rejestracyjnej w kwocie 105 EUR.

Zasady rekrutacji:
a) bardzo dobra znajomość języka roboczego seminarium (do formularzya aplikacyjnego należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego;
b) poprawnie wypełniony formularze KSSiP i wpis na listę oczekujących na Platformie szkoleniowej KSSiP.

Kryteria naboru:

  1. Pierwszeństwo do udziału w szkoleniu mają osoby, które w roku bieżącym i/lub latach ubiegłych nie brały udziału w szkoleniach międzynarodowych bądź też brały udział sporadycznie, a także osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia organizowanym przez KSSiP w ramach kształcenia wstępnego bądź ustawicznego, opiekunowie grup międzynarodowych odbywających staż w Polsce.
  2. Bardzo dobra znajomość języka roboczego seminarium oraz związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
  3. Poprawnie napisana motywacja.
  4. Poprawne wypełnienie formularza aplikacyjnego oraz dokonanie rejestracji na dane szkolenie na platformie szkoleniowej KSSiP.

Zgłoszenia (wypełniony formularz KSSiP) należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] w temacie wpisując sygnaturę M7/K/14 do dnia 5 września 2014 r. do godz. 12.00.

Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.

 

W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.

W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a) wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać na adres [email protected]

b) dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.

Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Data publikacji: 
2014-08-14 12:30
Data wytworzenia: 
2014-08-13 11:29
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-08-14 12:30
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak